Тренутно стање на Одељењу за заразне болести Опште болнице Панчево

У Панчеву се бележи раст заражених корона вирусом.
Тренутно се на Инфективном одељењу, Опште болнице Панчево, лечи 14 особа од корона вируса од којих се 10 налази на кисеоничној потпори.

За Јутарњи програм Радио Телевизије Србије говорила је ПР Опште болнице Панчево, др Слађана Ковачевић, лекар специјалиста урологије:
"Сви пацијенти су са лакшом клиничком сликом, различите старосне доби, ту се налазе млађи који нису вакцинисани и старији који су вакциинисани али са лакшом клиничком сликом. Најчешћи симптоми су температура кашаљ, нека врста бола у грудима и отежано дисање које не захтева кисеоничну потпору. Имамо 25 слободних места на Инфективном одељењу и ово повећање засад је благо.
Епидемиолози кажу да ће сигурно бити следећег таласа, мислим да смо се, са лепим временом сви мало опустили и да треба да се држимо социјалне дистанце и поштујемо препоруке епидемиолога и инфектолога и оно што је најбитније јесте вакцинација. Апелујем да се људи вакцинишу."

Панчевци и сви мештани околног села могу се вакцинисати у Дому здравља у бившој апотеци "Хигија" од 8 до 20 часова.
Лекари саветују: "Треба се вакцинисати да бисмо безбрижније дочекали јесен".

Прилог преузет Радио-телевизија Србије
Горан Јовичић