Нов скенер почео са радом

У панчевачкој болници почео са радом нов скенер, захваљући новцу који је oбезбедио Покрајински Секретаријат за здравство. Током прошле недеље док је трајала обука радиолога и техничара први пацијенти обавили су снимање на новом скенеру. Пацијенти којима је у претходна два месеца било заказано снимање биће позивани да се јаве у Радиолошку Службу Опште болнице. После петнаест година у Општу болницу стигао нови скенер најсавременије технологије чија цена је око 5оо.хиљада еура .После монтаже и обуке радиолога у понедељак је почео са радом. Довољно је рећи да је скенер који је радио раније у Општој болници био 16-слајни а нови је 64-слајсни. Дијагностика скенером је постала стандард и велики број пацијента буде упућиван на ово снимање , захваљући новом скенеру који је технолошки савременији од претходног омогућиће још бољу дијагностику и већи и бржи проток пацијента.

Извор: РТB Панчево
датум: 05.9.2022.