У Општој болници Панчево, операције катаракте и кука обављале су се и на дан празника
Иако се најкраће чекало на операцију катаракте у Очној болници, око два месеца, менаџмент Опште болнице Панчево донео је одлуку да у складу са политиком Министарства здравља Републике Србије офталмолози и медицинске сестре поред прековременог рада операције раде викендом и празником. Девет операција катаракте је урађено на сам дан празника како листе чекања до краја месеца за операцију катаракте не би ни било.
„Служба за офталмологију Опште болнице Панчево има пет офталмохирурга и годишње оперишемо око хиљаду и сто пацијената. То јесте разлог што немамо дугу листу чекања, пацијенти су на оперативни захват чекали на мање од два месеца. Без обзира на то одлучили смо да се прикључимо иницијативи коју је подржао менаџмент наше болнице на челу са директором доктором Слободаном Овуком да оперативни програм обављамо и ван радног времена у послеподневним часовима, викендом као и на државни празник. Данас смо планирали девет операција катаракте, тим темпом настављамо наредних дана са оперативним програмом и пре и после подне, а све са циљем да пацијентима пружимо што квалитетнију услугу и да се на крају месеца можемо похвалити да смо, ако не прва, једна од првих установа у Србији која ће у потпуности укинути листе чекања на операције катаракте“, рекла је др Анђелка Ђурић специјалиста офталмолог и офталмохирург Опште болнице Панчево.
На операцију кука у Општој болници Панчево чекало се до шест месеци, сада се ради по десет операција више недељно. Радно је било и на Дан примирја у Првом светском рату.
„Данас ће бити две операције протезе кука, као што знате протезе колена се код нас не раде. Све то у оквиру одлуке Министарства здравља Републике Србије за укидање листа за протезе кука и колена које је ступило на снагу првог октобра ове године. У складу са тим у Општој болници Панчево се дуплирао број операција протезе кука. Тако да се обавља негде десетак операција недељно. То је смањило нашу листу значајно, испод 140 људи чека на операцију замене кука, што је у просеку неких шест месеци чекања. Међутим ови темпом, до краја године, би сви који су досад били на листи требали бити оперисани. Ту наравно не укључујем људе који се накнадно уписују на листу“, рекао је др Милорад Грујичић начелник Одељења ортопедије са трауматологијом Опште болнице Панчево
Извор:
РТВ Панчево
Општа болница Панчево