У Операциони блок Опште болнице Панчево стигли нови хируршки инструменти

У Операциони блок Опште болнице Панчево стигли су нови хируршки инструменти, а целокупна набавка је финансирана од стране Покрајинског секретаријата за здравство.

Нови лапароскопски инструменти су нам значајни да можемо да неометано планирамо и извршавамо две захтевније лапароскопске операције у исто време, и тиме испратимо повећан обим ових операција које су значајне за бржи опоравак пацијената.

Поред њих, у наш блок стигли су и нови инструменти за пластичну и реконструктивну хирургију, пошто се показала потреба да се ови инструменти занове да би се могла испратити повећана бројност операције из ове хируршке гране.

Трудимо се да свеке године обнављамо један део хируршког инструментаријума или апарата и тиме останемо у корак са савременом хируршком праксом.

Извор: Општа болница Панчево, 11.10.2022.