Невакцинисани пацијенти оболели од ковида имају тешке клиничке слике

Панчево је град међу онима који бележе највећи број новооболелих од ковида-19. Одмах иза Београда, Новог Сада, Ниша и Крагујевца. Најтеже клиничке слике имају невакцинисани пацијенти.

У Општој болници Панчево тренутно се лечи 166 пацијената. Њих 30-ак је на неким врстама механичке вентилације, рекао је за РТВ др Слободан Овука, директор Опште болнице у Панчеву. Међу пацијентима је више младих људи.

"Све осим вакцинације је празна прича и само ћемо бити у ситуацији да здравствени систем пати, опет смо се свели на то да радимо само хитне случајеве. Тим што се невакцинишемо доводимо у опасност и људе који болују од других болести", каже др Овука који је још једном апеловао на све да се вакцинишу.

У року од два сата особље може да се преорганизује и да се направи места за нове ковид пацијенте али се др Овука, нада да до тога неће доћи.

Извор:013 инфо, 07.10.2021.