У болницама све више људи

Четврти талас корона вируса у Србији се полако захуктава и у болницама је све више људи. Ковид најчешће погађа невакцинисане особе које се враћају са летовања или су били на већим окупљањима попут свадби или ноћног провода.

Тренутно у панчевачкој болници на Инфективном одељењу лечи се 14 пацијената. Број оболелих од коронавируса у Србији свакодневно расте,полако се приближавамо да на дневном нивоу оболи око хиљаду људи. Каква је ситуација у Општој болници Панчево рекла нам је докторка Слађана Ковачевић .

На инфективном одељењу Опште болнице Панчево тренутно се од корона вируса лечи 14 особа од којих се 10 налази на кисеоничкој потпори.Оболели млађи пацијенти су углавном невакцинисани, а старији су са лакшом клиничком сликом, а вакцинисани су. Пацијенти су од 30 до 80 година стари, казала је др Слађана Ковачевић портпаролка Опште болнице Панчево.

На инфективном одељењу има 25 слободних места, а др Ковачевић оцењује да је у питању лако повећање броја оболелих.

Извор: РТВ Панчево

Датум: 13. август 2021 год.