Најчешћи проблем пацијената крварење из носа и вртоглавица

На Одељењу ОРЛ Опште болнице само за месец дана урађено је сто операција, које нису спадале у хитне. Помоћ у амбуланти тражили су пацијенти због крварења из носа и вртоглавица.

У децембру пошле године пети пут је ОРЛ одељење панчевачке болнице престало да буде ковид где су привремено смештани пацијенти са короном. Од тада су пуним капацитетом почели да раде операције како би што пре оперисали оне пацијенте чије су операције одлагане јер нису спадале у хитне док су ургентни пацијенти одмах хирушки збринути. За месец дана оперисано је сто пацијента.Пацијенти последњих дана траже помоћ због изненадног крварења из носа и вртоглавица истиче доктор Божић.

Пацијенти којима је неопходан преглед лекара специјалисте оториноларинголога требају да имају упут на тај начин су заказани и сигурни да ће бити прегледани. Пролазе и пацијенти који нису заказани али они дуже чекају или ако су велике.

Извор: РТВ Панчево, 26.1.2022.