Повећан обим посла на одељењу Ортопедије због зимских услова

На одељењу Ортопедије, Опште болнице Панчево, више је посла него иначе. Зимска идила показала је своје друго лице које са собом носи многе опасности. Када падне снег и поледи, ортопедске повреде су једна од најчешћих стања која наше суграђане доводе у Пријемно ургентну службу.

Како нам временски услови то намећу, кретање пешака захтева посебан опрез и оно се уме завршити падом или повредом. На одељењу Ортопедије у Општој болници Панчево повећан је број пријема, али ситуација није алармантна. То нам је потврдио др Михајло Митровић, начелник одељења Отопедије, Опште болнице Панчево.

Др Михајло Митровић додао је и да се Општа болница Панчево унапред припремила и да је очекивала већи обим посла. Као најчешћу повреду услед падова наведена је повреда ручног зглоба.

Према речима др Митровића, у оваквим временским условима сви грађани су угрожени, али како он истиче, најопрезнији морају бити возачи, старије особе и жене чије су кости због смањене густине лако ломљиве.

Извор:
-013инфо