Поправка скенера у току

Скенер у Општој болници Панчево требало би да почне да ради до краја године. Пацијенти којима је неопходна хитан преглед шаљу се у београдске болнице, док они који нису хитни се упућују у Вршац на скенер.

Ренгенска цев на скенеру је у квару. Пошто је за куповину нове цеви неопходно расписати јавну набавку и сада се чека окончање тог поступка који траје 45 дан. Средства за куповину ренгентске цеви обезбедио је Покрајински секретаријат за здравство у износу од око 8 милиона динара.

„Ренгенска цев на скенеру у болници у Панчеву радила је пуним капацитетом, чак 60 посто више од предвиђеног рока трајање. Дневно се на скенеру прегледало око 40 пацијената. У плану је куповина новог скенера за панчевачку болницу током наредне године, чиме се наставља са побољшањем услова рада и лечења у овој здравственој установи“, каже доктор Слободан Овука, директор ОБ Панчево.

РТВ Панчево, 12.11.2019.