СВЕЧАНЕ ДОДЕЛЕ ПРИЗНАЊА ДОБРОВОЉНИМ ДАВАОЦИМА КРВИ

Служба за трансфузију крви, Црвени крст Панчево и Град Панчево, организују свечану доделу признања добровољним даваоцима крви и најуспешнијим колективима за остварене резултате у 2016. години у области добровољног давалаштва крви.

Свечаност је заказана за 11.05.2017. у Културном центру од 17-19.30 часова

Појединачна признања примиће даваоци крви за:

-35 пута дату крв -укупно 109 давалаца крви

-50 пута дату крв – укупно 68 давалаца

-75 пута дату крв – 23 даваоца

-100 пута дату крв – 5 давалаца крви

Признања за 35 и 50 пута дату крв уручиће представници трансфузије и Управног одбора Црвеног крста Панчево, у фоајеу Културног центра.

Признања за 75 пута дату крв уручиће председник Црвеног крста др Милан Ковијанић.

Предвиђено је да признања за 100 пута дату крв – појединцима, уручи представник менаџмента болнице у знак захвалности, за допринос који добровољни даваоци крви дају, обезбеђујући стабилне резерве крви , сигурну и безбедну крв за континуирани рад болнице 365 дана у години.

Признање „ШИРОКО СРЦЕ“ (биће уручена три оваква признања), у знак захвалности, примаоцима, признања ће уручити највиши представници града. Позивамо све заинтересоване, да могу да присутвују Свечаности (улаз је слободан), те тако својим присуством искажу захвалност и дају подршку хуманим људима – добровољним даваоцима крви.

Видео можете погледати ОВДЕ (Извор: РТВ Панчево)

Др РадмилаРаилић Ристовска, одговорни лекар на одсеку базичне трансфузије