Одељење за пријем и збрињавање ургентних стања Опште болнице Панчево интервенише код најтежих пацијената

Oдељење за пријем и збрињавање ургентних стања Опште болнице Панчево интервенише код најтежих пацијената. Пријемно-ургентна служба у потпуности је опремљена новим апаратима за дијагностику како би пацијентима одмах била постављена дијагноза. Нажалост, најтежи случајеви збрињавају се након саораћајних незгода у којима најчешће учествују млади људи.

„Углавном су млади људи у питању, било под дејством алкохола или наркотика. Често су јако тешке повреде, ту се мора благовремено одреаговати. Последице могу бити огромне. Зато апелујемо на све младе људе да у изласку ноћном и када седају за волан добро размисле", каже др Данијела Лазаревић, специјалиста ургентне медицине и начелница Одељења за пријем и збрињавање ургентних стања, Опште болнице Панчево.

Извор: РТВ Панчево
датум: 4.5.2022.