Одличан одзив грађана за бесплатне превентивне прегледе у Панчеву

Општа болница Панчево у сарадњи са Домом здравља Панчево, у недељу 28.10.2018. године, придружила се акцији превентивних прегледа коју организује Министарство здравља Републике Србије. Посећеност је, као и до сада, била одлична.

Више од 400 наших суграђана дошло је да провери своје здравствено стање. Овом приликом у Служби за радиологију Дома здравља Панчево обављала се мамографија, а у Специјалистичком центру Опште болнице, вршили су се УЗ прегледи абдомена, мамографија и вађење крви за холестерол и триглицериде.
Код 176 људи урађена је мамографија.
Такође преко 285 грађана проверило је свој липидни статус.
Њима су рађене анализе на холестерол и триглицериде.

У свест нашег народа улази оно што је био циљ министарства здравља, да су рана дијагоностика и превенција најбољи начин чувања здравља. Наставићемо са овом хуманом акцијом са циљем да унапредимо наше здравље и превенирамо болест.

Општа болница Панчево, 28.10.2018. године.