За годину дана запослено 11 лекара и 16 медицинских техничара

Општа болница Панчево успешно се изборила са дефицитом радника тако да је у последњих годину и по дана запослено на неодређено време 11 лекара и 16 медицинских техничара, а са новим кадровским планом добијена је могућност нове систематизације, којом се отворио простор за 50 нових радних места.

Интересујући се за тему одласка лекара и медицинских техничара – трбухом за крухом затражили смо од руководства Опште болнице у Панчеву податке колико их је медицинског кадра напустило за годину дана.

„У Општој болници Панчево у последњих годину и по дана отишло је 24 медицинска техничара и 2 лекара, на неплаћеном су још 2 неквалификована радника и 1 административни радник.“ – саопштено је из ове регионалне здравствене установе.

У саопштењу закључено је и следеће:

Дефицит кадрова је на свим нивоима од лекара на психијатрији, медицинских техничара на свим одељењима, спремачица и дистрибутера али разлог томе датира из претходног периода.

Иако је одређени број радника напустио Општу болницу Панчево, већи број је и запослен. Подаци су за годину и по дана.

ИЗВОР:

-013 Инфо, 15.09.2017.

-Општа болница Панчево, 15.09.2017.