Превенција од кључне важности

Поводом Европске недеље превенције рака грлића материце, директор Опште болнице Панчево доктор Слободан Овука одржао је предавање у малој сали Градске управе.

„Рано откривање може спречити рак грлића материце“, слоган је овогодишње кампање у оквиру Европске недеље превенције рака грлића материце, која се обележава од 20. до 26. јануара. Директор Опште болнице Панчево доктор Слободан Овука је овим поводом одржао предавање о значају превентивних прегледа.

Србија је, и по оболевању и по умирању од ове врсте рака код жена, на петом месту у Европи. Ипак, доктор Слободан Овука додаје да у многим земљама ова болест више није смртоносна захваљујући едукацији и превенцији. Верује да се исто може постићи, како у Панчеву, тако и у осталим градовима Србије.

Извор: РТВ Панчево, 25. јануар 2020. године