Запослени у ЈКП „Хигијена“ дали крв

Резерве крви свих крвних група, у Служби за трансфузију Опште болнице Панчево, су на минимуму.

У просторијама дирекције ЈКП „Хигијена“ организована je трећa овогодишња акција добровољног давања крви. Једанаесторо запослених дало је ову драгоцену течност.
Иако се трећој овогодишњој акцији крви одазвало 14 запослених ЈКП ,,Хигијена“, нажалост само њих једанаесторо је могло да донира крв.

Запослени у Служби трансфузије Опште болнице Панчево истичу да је и оволики број прикупљених доза крви добродошао јер су резерве крви ниске због годишњих одмора.

Апелујемо на грађане да дођу, одазову се на позиву добровољног давања крви и овим хуманим гестом дају допринос здрављу и животу свих грађана.
Служба за трансфузију до 1. септембра прима добровољне даваоце, радним даном од 7 до 15 сати, a суботом од 8 до 13 часова.

Извор:
ЈКП Хигијена Панчево