Хемодијализа - нови апарати за квалитетније лечење

Одељење хемодијализе Опште болнице Панчево већ годину дана је у новим просторијама, а сада има и нове апарате за дијализу. Одељење функционише много боље и пацијентима пружа неопходне услове за лечење.

„Захваљујући новој просторији и новим апаратима, које је добило крајем прошле године, Одељење хемодијализе Опште болнице у Панчеву функционише много боље. Тренутно је на дијализи 150 пацијената и задовољни су условима", рекао је др Горан Војиновић.

„Пре реновирања овог одељења пацијентима је највећи проблем био чекање, док су неопходни апарати на одељење стизали током читаве године. Раније, њихово одржавање је био проблем лекара и болнице, а сада се о њима брину произвођачи", додао је др Горан Војиновић.

Доктор Горан Војиновић додаје да је најтеже пацијентима који путују. Лекари не могу да им помогну по том питању, али могу да се побрину да добију квалитетно лечење које ће им продужити живот.

Извор: РТВ Панчево
19.12.2019.