Oбележен Међународни дан медицинских сестара

Међународни дан медицинских сестара се обележава 12. маја сваке године у знак сећања на датум рођења Флоренс Најтингел. Флоренс Најтингел је рођена у Фиренци, Италија, 12. маја 1820. године. Она се целог живота борила за унапређење своје професије и права жена. Након школовања пријавила се за одлазак у Турску, где је са групом од 38 медицинских сестара бринула о рањеницима и то је била прва група жена, које су као медицински радници отишли на фронт.

И ове године Општа болница Панчево, Дом здравља и Завод за јавно здравље обележили су овај дан акцијом превентивних прегледа. Посећеност је била велика, и преко 100 наших суграђана дошло је да провери своје здравствено стање, као и да се информише о здравим стиловима живота.

Извор:

РТВ Панчево, 11.05.2018.