Бољи услови за пацијенте на Одељењу хемодијализе

У оквиру реконструкције интерног одељења Опште болнице Панчево ускоро ће бити завршено Одељење хемодијализе, које је уређено и опремљено по најсавременијим светским стандардима. Крајем новембра један део пацијената је већ почео да се лечи на овом одељењу. У наредних десетак дана реконструкција ће бити у потпуности завршена и одељење опремљено апаратима за дијализу какви се користе у светским медицинским центрима.

После реконструисаног дела Одељења хемодијализе, наредних дана стиже и остатак нових апарата за дијализирање, који ће омогућти квалитенију дијализу за све пацијенте и неће више бити чекања јер је апарата довољно за свих 150 пацијена који се лече на овом одељењу.

„Петнаест-двадесет година Интерно одељење изискивало је комплетну реконструкцију. Захваљујући реконструкцији и новој опреми, пацијенти се сада у Општој болници дијализирају потпуно исто као пацијенти у Немачкој", каже др Горан Војиновић, шеф Хемодијализе.

Одељење Хемодијализе у Панчеву после Новог Сада и Сремске Митровице има највећи број пацијената на дијализи.

Извор: РТВ Панчево, 15.12.2018.