АРТРОСКОПСКА ОПЕРАЦИЈА КОЛЕНА

Од децембра прошле године у Општој болници Панчево, на ортопедском одељењу, почеле су да се обављају артроскопске операције колена.

Може се рећи да је артроскопија поглед на зглоб изнутра. Ради се о хируршкој процедури која се изводи тако што се унутрашњост зглоба прегледа и лечи помоћу артроскопа-оптичког инструмента. Артроскопска метода се примењује код оштећења зглобне хрскавице, нестабилности пателе, руптуре менискуса, упале синовијалне мембране и пукнућа лигамената колена.

Након набављања адекватне опреме и сагласности Министарства здравља, као и уз помоћ инструктора из Клиничког центра Србије, наши ортопеди су обавили више ових дијагностичко–хируршких процедура. До 01.02.2018. године успешно је оперисано 7 пацијената.

Предност ове минимално инвазивне процедуре је кратак постоперативни опоравак и самим тим краћи опоравак у болници.

Извор:

-Ортопедско одељење Опште болнице Панчево