Почетак сарадње ОРЛ одељења Опште болнице Панчево са Клиником за болести ува, грла и носа Клиничког центра Војводине

ОРЛ одељење Опште болнице Панчево у сарадњи са гостом експертом доц.др Мајом Буљчик Чупић, шефом Ринолошког одсека Клинике за болести ува, грла и носа Клиничког центра Војводине, успешно су извели једну функционална ендоскопску операција синуса (ФЕСС) и две операције септума са новим и савременим приступом. Поштованој доц.др Буљчик Чупић у поновном увођењу наведених савремених оперативних приступа операцији синуса и септума на ОРЛ Одељењу Опште болнице Панчево асистирала је мр сци др Милена Јовановић Павић са својим оперативним тимом. Нови оперативни приступи операцији синуса омогућавају пацијентима бржи опоравак и напуштање болнице 24 часа након операције, што, поред видљивог медицинског, има и значајно економско оправдање због смањује трошкова због дужег боравка пацијената у болници. ОРЛ Одељење Опште болнице Панчево на овај начин уводи праксу трајне стручне сарадње са Клиничким центром Војводине, па је са тим у вези договорено да наредни долазак експерата буде у циљу поновног увођења технике имплантације ареационих цевчица код пацијената са хроничним секреторним отитисом.