Велики број грађана на превентивним прегледима

У недељу, 23. септембра 2018. године, Општа болница Панчево придружила се акцији превентивних прегледа коју организује Министарство здравља Републике Србије. Посећеност је, као и до сада, била одлична. Око 200 наших суграђана дошло је да провери своје здравствено стање. Овом приликом наши суграђани могли су да провере крвни притисак, ураде ЕКГ и буду прегледани од стране интернисте (кардиолога).

Чак 200 њих проверило је своју крвну слику.
Такође наши грађани могли су да провере тумор маркере. Код 175 грађана извађена је крв на анализу ЦЕА чије повишене вредности указују присуство малигног обољења у организму.
Стотину тридесет и шест грађана урадило је ЦА 125 тест који може указати на присуство карцинома јајника, а 82 припадника мушког пола урадило је ПСА тумор маркере простате.

Наставићемо са овом хуманом акцијом са циљем да унапредимо наше здравље и превенирамо болест.

Општа болница Панчево